Top
Image Alt

Perfect Mood Board

Fundamentami osobistego stylu są kolor i linia. Innymi słowy, w celu stworzenia spójnego personalnego wizerunku potrzebujesz podjąć pewne decyzje co do tego, jakie kolory i fasony będą podstawą twojego stylu.

Natura namalowała cię określoną paletą kolorów. Powtarzanie tych właśnie kolorów w stroju i makijażu podkreśla twoje naturalne piękno dzięki efektowi synergii. To, czym jesteś wraz z tym, co nosisz tworzy zupełnie nową jakość, prezentując światu obraz wibrującej energią harmonii, od której trudno oderwać wzrok. Kolory dobrane zgodnie z twoją naturalną kolorystyką sprawiają, że wyglądasz młodziej, świeżej, zdrowiej, szczuplej i promienniej. Naturalnie dzięki temu czujesz się pewniej i piękniej.

Ale to nie wszystko. Umiejętność właściwego doboru podkładu i szminki, wyboru najkorzystniejszego koloru włosów czy też łączenia ze sobą kolorów w taki sposób, by każdy dół i każda góra w twojej szafie do siebie pasowały to potężne narzędzia w budowaniu własnego stylu i zarządzaniu własnym wizerunkiem. Dzięki nim jesteś w stanie sama raz po raz świadomie powtarzać efekty, które generują komplementy i sprawiają, że z przyjemnością spoglądasz w lustro.

W swojej pracy trenerki stylu spotykam się z dwoma typami szaf:

  • pełnymi najrozmaitszych, gryzących się często ze sobą kolorów, gdzie jedna spódnica pasuje tylko do kilku wybranych bluzek
  • minimalistycznymi kapsułami składającymi się z bieli, czerni, beżu, granatu i szarości, którym brakuje energii koloru.

Sekret spójnej szafy, elastycznej i dobrze funkcjonującej, to kolorystyka, która nie tylko współgra z twoim typem urody, ale również zawiera kolory, które nawzajem do siebie pasują. W pierwszym przypadku wyzwaniem jest sprowadzenie kolorystyki do harmonijnych odcieni. A w drugim przełamanie bezpiecznej neutralności kolorami, które nie zachwieją równowagi szafy kapsułowej. Jak to zrobić?

Każdy kolor może być jasny lub ciemny, nasycony lub przygaszony oraz ciepły, zimny lub neutralny. Przygaszony, umiarkowanie ciemny, chłodny malwowy róż będzie fantastycznie komponował się z przygaszoną, umiarkowanie ciemną, chłodną gołębią szarością czy szałwiową zielenią. Wszystko sprowadza się więc do doboru kolorów, które mają ze sobą i z twoją naturalną kolorystyką wspólny mianownik na tych wszystkich trzech płaszczyznach.

Istotne jest nie tylko to, jakie kolory, ale też i w jaki sposób będziesz łączyć, by stworzyć rozpoznawalny styl, spójny z tym, kim jesteś. W zależności od typu urody i indywidualnych preferencji, możesz wybrać monochromatyzm lub mocne kontrasty, tylko jeden czy dwa kolory lub całą tęczę w jednej stylizacji. O łączeniu kolorów przy budowaniu szafy kapsułowej dla różnych typów urody możesz dowiedzieć się więcej z moich poprzednich postów.

Zanim poznałam sekret spójnej szafy sama byłam właścicielką kliku setek ubrań we wszystkich możliwych kolorach. A która z tych dwóch szaf jest podobna do twojej? Chaotyczny kolorystycznie patchwork czy minimalistycznie neutralna bezosobowość?

Zostaw komentarz

v

Pomagam kobietom odkrywać ich naturalne piękno. Na każdą ze swoich klientek patrzę indywidualnie i całościowo.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password