Top
Image Alt

Perfect Mood Board

Zapytaj siebie czego tak naprawdę chcesz

Czy nie jesteś już zmęczona tym, co się „powinno” i „musi mieć”, a w zamian skłonna do zaakceptowania swojego naturalnego piękna?

Może jesteś już gotowa na zmianę, na podróż do korzeni, do tego, kim naprawdę jesteś?

Czy jesteś gotowa na to, by usiąść przed tym lustrem?

Wraz ze swoimi naturalnymi kolorami i kształtami jesteś perfekcyjnym kolażem Natury. Naprawę nie musisz „maskować”, „kompensować” czy „stwarzać iluzji”, by dostosować się do współczesnych ideałów piękna. Nie każda reguła czy trend są równie dobre dla każdego. Indywidualna Analiza Kolorystyczna jest po to, by pomóc ci zrozumieć co tak naprawdę sprawdza się u CIEBIE.

 

A co jeśli to wcale nie jest takie trudne?

Indywidualna Analiza Kolorystyczna (IAK) to proces mierzenia twojej naturalnej kolorystyki. Za pomocą specjalnie dobranych chust odpowiednio przeszkolona analityczka identyfikuje kolory, które obecne są w twojej pigmentacji. Te kolory przekładają się na paletę, która używana w ubiorze i makijażu, idealnie z tobą harmonizuje.

 

Pokażę ci jak to zrobić

Jestem certyfikowaną analityczką 12 Blueprints – systemu, który używa metody i palet Sci\ART. Neutralnie szare otoczenie w trakcie analizy, użycie światła pełnospektralnego i ustandardyzowanej sekwencji zmiany chust czynią, według mnie, 12B najbardziej dokładnym i nowoczesnym systemem IAK. Zarezerwuj w moim kalendarzu termin na spotkanie, byś mogła sama się przekonać co może on zrobić dla ciebie.

 

Analiza kolorystyczna – historia

Choć idea dobierania najbardziej korzystnych kolorów ma ponad 100 lat, to na lata 1980. przypadała eksplozja IAK. Wówczas popularność zyskało kilka systemów, które kategoryzowały naturalną kolorystkę w 4 grupy, zwane Sezonami. Tymi Sezonami były: Zima (chłodne, nasycone kolory), Wiosna (ciepłe, jasne, słoneczne), Lato (chłodne, bardziej przygaszone kolory) i Jesień (ciepłe, z ciemniejszą, złotą bazą). Skóra, kolor oczu i włosów, a nawet rysy twarzy i charakter decydowały o przypisaniu do Sezonu.

4 Sezony okazały się jednak niewystarczające. Niewielu ludzi w sposób oczywisty wpadało w te 4 kategorie ponieważ większość z nas ma kolor oczu typowy dla jednego Sezonu, a włosów dla innego. W latach 2000. pojawił się nowy system biorący tę różnorodność pod uwagę. I tak 4 przekształciło się w 12. System Sci\ART, o którym mowa, nie tylko wprowadził Sezony Neutralne, ale także bardziej precyzyjne podejście do analizy kolorystycznej. Jako kombinacja nauki (ang. science) i sztuki (ang. art), Sci\ART powstał w oparciu o ludzką percepcję kolorów oraz o teorię sztuki. Sci\ART wykorzystał system barw Munsell’a, z trzema atrybutami: odcieniem, jasnością i nasyceniem. Dodatkowo, kolor skóry (a właściwie podton) stał się najważniejszym czynnikiem w procesie IAK.

A jak ten proces wygląda? W jakich warunkach się odbywa? Jakie korzyści daje? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w kolejnych postach.

Zostaw komentarz

v

Pomagam kobietom odkrywać ich naturalne piękno. Na każdą ze swoich klientek patrzę indywidualnie i całościowo.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password