Top
Image Alt

Perfect Mood Board

Typowe szafy kapsułowe pełne są czerni, bieli, granatów, beży i szarości. Te kolory neutralne są w sklepach wszechobecne i panuje przekonanie, że łatwo je ze sobą łączyć. Wprowadzenie koloru do takiej szafy to już wyższa szkoła jazdy, gdyż wiąże się z koniecznością dopasowania tego koloru do wszystkich neutrali. W mojej serii postów chcę ci zaproponować jak ten kolor wprowadzić, korzystając z palet 12 typów kolorystycznych. Co więcej, pokazuję co jest ważne w poszukiwaniu harmonii pomiędzy kolorami, by móc zminimalizować lub nawet wyeliminować użycie neutrali. Dziś pokażę ci jak mogłaby wyglądać kolorowa szafa kapsułowa dla Jasnego Lata.

Czerwcowe przesilenie oferuje nam najdłuższe dni w roku. Dni pełne słońca, ciepła i optymizmu. W przyrodzie wszystko jeszcze tętni życiem i kolorem, korzystając z tych ostatnich dni przed letnimi upałami. Jednak kolory nie są już tak nasycone i oczywiste jak wiosną. Rozświetlone słońcem wydają się bledsze i jaśniejsze. Wkrada się w nie taka lekkość i delikatność, której w poprzednich miesiącach nie było. Schładzają się też jeszcze bardziej niż w maju, jakby natura zwalniała tempo przygotowując się do lipcowej sjesty. Błękity oraz fiolety stają się słodkie i radosne jak niezapominajki i groszek pachnący. Żółcie jak lemoniada i ciasto cytrynowe. Szarości jak papużka nimfa. Czerwienie jak owocowe sorbety. A zielenie niebieskawe jak liście pora czy lucerny.

Kolorowa szafa kapsułowa dla Jasnego Lata będzie zatem rządzić się tymi samymi prawami. Kolory będą jasne i lekkie w porównaniu ze wszystkimi innymi typami kolorystycznymi. Dzięki znacznemu wpływowi Lata ich nasycenie będzie umiarkowane, a temperatura neutralna w kierunku chłodnej. Zapewnienie zbliżonych parametrów kolorystycznych dla wszystkich ubrań w tej kapsule da nam efekt świeżości i witalności, który mógłby wyglądać na przykład tak:

 1. Sukienka WalG
 2. Kombinezon z wiązaniem Papillon Atelier
 3. Spodnie Decor Bohoboco
 4. Spódnica ecru Yuliya Babich
 5. Bluzka z kokardą Mylene Bow Coast
 6. Top oceaniczny Bonprix
 7. Top Vmluna Singlet Vero Moda
 8. Koszula Tafari Kasia Zapała
 9. Kimono krótkie Agatinia
 10. Body Even & Odd
 11. Kolczyki Lush Sparkle Bijou Brigitte
 12. Naszyjnik Elegant Cateye Bijou Brigitte
 13. Kopertówka z kokardą Red Valentino
 14. Torebka niebieska we wzór skóry aligatora Vittoria Gotti
 15. Sandały na obcasie Glamorous
 16. Sandały z falbaną Precious Wallis

Nawet ciemne kolory Jasnego Lata (patrz szara kopertówka i zielone spodnie) wyglądają bardzo jasno w porównaniu z innymi Sezonami. Jest to typ kolorystyczny, który, wraz z Jasną Wiosną, najgorzej przyjmuje czerń. Wygląda ona przy nim przytłaczająco i rażąco, co możesz zobaczyć w tym zestawieniu przy okazji uchwytów niebieskiej torby, które wydają się odstawać od reszty kolorów kapsuły. Zamiast czerni dużo lepiej w roli neutrali sprawdzają się niebieskawe zielenie, brązy niczym kakao w proszku czy sowie szarości. W palecie brakuje też śnieżnej bieli, którą zastępuje delikatniejsza biel konwalii oraz beż. Na takich neutralnych tłach fantastycznie prezentują się pastele, w które tak obfituje paleta Jasnego Lata. Jak wspominałam przy okazji poprzednich wpisów, pamiętaj o tym, że kolory na zdjęciach zwykle są przekłamane, więc bądź przygotowana na to, że powyższe ubrania mogą należeć do innego typu kolorystycznego w rzeczywistości.

Kolorowa szafa kapsułowa dla Jasnego Lata składa się z 16 elementów, tak jak i poprzednie. Jedna sukienka, jeden kombinezon, jedno okrycie, dwa doły i pięć gór to wystarczająca ilość ubrań do skomponowania niepowtarzających się zestawów na przynajmniej 2 tygodnie. Myślę jednak, że z dodatkiem różnych butów, torebek i biżuterii kreatywna kobieta będzie w stanie wykorzystać taką kapsułę nawet na miesiąc.

Komentarze

 • 2018-09-05

  Poproszę o Yang Romantic w Prawdziwym Lecie.

  reply

Zostaw komentarz

v

Pomagam kobietom odkrywać ich naturalne piękno. Na każdą ze swoich klientek patrzę indywidualnie i całościowo.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password